Te is találkoztál melltartóvásárláskor a keresztméretezéssel? Abban az esetben érdemes használni, ha ha épp próbálod megtalálni a helyes méretet a vásárlás során. Nagyobb mell alatti körméretet és kisebb kosárméretet vagy kisebb mell alatti körméretet és nagyobb kosarat tesztelve az eredeti helyett. A tapasztalatom szerint a nők 90%-a rossz melltartót hord, így amíg nem találtad meg a megfelelő méretet, addig lehet ezzel a módszerrel kísérletezni. Hogyan tudod megállapítani, milyen méretre van valójában szükséged? Itt összefoglaltam a tudnivalókat.

Ám úgy használni ezt a rendszert, hogy valaki nem érti és látja át teljesen, az nemhogy nem segítség, de nagyon nagy hátrány. Szóval, ha nem értesz a méretezéshez, akkor nem ajánlom a használatát. Én úgy gondolom, hogy a legtöbbször pont ezzel a gondolkodásmóddal rontják el a nők. Hord valaki mondjuk 85C-t, mire én ránézésre mondom, hogy az nagyon nem jó, és ezen az elven (mármint a keresztméret táblázaton) sakkozom ki, hogy kb mi lehet az ideális.
Számolok: ránézésre kb 75 cm a hátmérete, akkor az bizony E kosár lesz, ha nem nagyobb. Tehát 85/B, azaz 80/C, azaz 75/E.
Persze, nagyjából ugyanaz, de zongorázni lehet a különbséget. A különbség pusztán annyi, hogy az egyiket úgy hívom, hogy megfelelő méret, a másik kettőt meg úgy, hogy nem az.
‘Nincs a kedvenc melltartódból méret? Vegyél egy másik méretet!’
Ha nem megfelelően, már-már öncélúan használja egy üzlet a keresztméretezést, akkor az nem más, mint mesteri értékesítés! (Csak épp érték nincs benne…) A képen példaként a 80B melltartó szerepel, aminek az üzlet szerint a keresztmérete 85A és a 75C.
Könnyebb érzékelni a különbséget, ha ruhaméretekkel illusztráljuk: 38-as konfekció méret vagy, de nincs 38-as a webshopban? Nem baj, vegyél 42-est! Így már érthetőbb, mennyire nem állja meg a helyét, hiszen egészen nyilvánvalóan a 42-es méret 38-ason nem fog jól állni. És fordítva sem. Melltartónál ez kevésbé érzékelhető, hiszen nem ‘esik le’ rólunk, és eleve a rossz mérethez vagyunk hozzászokva.
Viszont sajnos azt tapasztalom, hogy sok fehérnemű üzletben dolgozó eladó így ad el olyan darabokat az ügyfeleknek, ami valójában egyáltalán nem jó méret! Mert éppen az pont nem volt készleten, ami kéne…
Szerintem ebben az esetben az a jó megoldás, ha elmagyarázom, mi lenne a megfelelő méret, és ha nincsen, akkor nem veszünk semmit. Rosszat biztosan nem veszünk csak azért, hogy vegyünk valamit!
Hogyan lehet még használni a keresztméretezési rendszert?
A legtöbb melltartó méretezése nemcsak márkánként, de egy márkán belül is teljesen eltérhet. Függ az anyagösszetételtől, a fazontól, és nagyon nagy részben a rugalmasságtól is. Ilyenkor lehet sakkozni, hogyha az egyik modellnél ez a méret a jó, az a másik modellnél vajon melyik lehet?
Itt jön képbe az eladók szakértelme, hogy át tudják-e váltani a különböző márkák/anyagok/modellek méretezése közti különbséget, ami az adott üzletben kapható, és kb hetente változik a kínálata. Mert nem maga a méret lesz más, csak a méretezés, ez fontos! (Ahogy ruhaméretben is máshogy számoz egy Bershka meg egy Vögele).
Nekem 75/B-t mondtak évekig a szakmabeli eladók, mígnem találtam egy 70/C-t (az ugye elég ritka méret, szinte sehol nincs), és rájöttem, hogy ez a méretem! Egészen addig, amíg nem találkoztam később a 65/D mérettel az üzletekben, és rácsodálkoztam, hogy valójában ez az én méretem! Ugyanerre a keresztméretezési elvre épül, de semmi pénzért nem mennék vissza a 75/B-re azután, hogy megtapasztaltam, milyen valójában a jó melltartó!