Mi a szabály? Mikor hordunk testszínű és mikor fekete harisnyát? A fenti kérdés a zárt csoportomba érkezett Annától, de nagyon gyakran felmerül a céges előadásokon és a workshopokon is.
Függ a színtípustól
Ideális esetben egy NEM TÉL típus nem hord feketét. Egy hideg nyár még talán, kínjában ugye, ha nem talál jobbat…
- Áttetsző testszínű az, ami a lábunk színével megegyező árnyalatú. Nem sötétebb, nem világosabb. Én megértem, hogy nem divatos és sokan nem szeretik a „kötelező jellege” miatt. Sőt, van aki nagyisnak tartja… Szerintem ízléses és sok munkahelyen még mindig elvárás. Olyan sajnos nem létezik, hogy vastag testszínű. Az valamilyen bézs/drapp árnyalat lesz, tehát hagyjuk meg a meleg típusoknak.
- A vékony (15-20DEN-es, tehát áttetsző) fekete most nagyon divatos, viszont kevésbé stílusos nappalra. 100-200 DEN-es fekete harisnya nappali programra is jó szívvel felvehető. Viszont nem szabad elfelejteni, hogy fekete az egy plusz szín, attól még, hogy harisnya, nem vonatkoznak rá más színszabályok. Ideális, ha a cipőnk is követi a fekete színt. (Nyilván vannak kivételek, mert azok mindig vannak, de általában pont nem a kivételek vagyunk, ez a biztató)
Függ az etikettől
A divat, a stílus, az etikett és a józan ész eléggé ellentmond egymásnak. Sarah Jessica Parker és a Sex and The City óta tudjuk, hogy a divat oltárán mindenképp érdemes a józan észt meg az egészségünket is beáldozni, és mínusz tízben is harisnya nélkül felvenni a koktélruhát, ha divatosak akarunk lenni.
A divat és az etikett sajnos sokszor szöges ellentétben áll egymással. Én azt javaslom, hogy a saját ízlésünk és munkahelyünk elvárásait közelítsük egymáshoz.
Nem tudom, hány cég tartja be a céges öltözködési szabályokat (leginkább csak szeretnék betartatni, de nem megy). Ahol elvárás, ott igenis tessék felvenni a harisnyát a koktélruhához/kosztümhöz. És akkor is nyugodtan vegyük fel hétköznap, ha nekünk az tetszik és jól érezzük magunkat benne.