Ha gondolkodtatok már azon, vajon a nagyon drága dizájner cipők nem kopnak-e el, akkor a válasz: dehogynem. És ugyanúgy le lehet rúgni az orrát is egy perc alatt, meg a sarka is elkopik… ilyen ez, ha az ember használja is a cipőt és nem csak kiállítási darabnak veszi. Az is lehet, hogy nem kényelmes, mert mondjuk nem kompatibilis a lábfejeddel (nem pont ez a modell a videóban, bármelyik dizajner cipő).
Ellenben, ha nem is dizájner, de bármilyen JÓ MINŐSÉGŰ cipőd van, akkor érdemes jól karbantartani, így jelentősen meg lehet hosszabbítani az élettartamát. Mondjuk elvinni időben cipészhez, még mielőtt teljesen elkopna a sarka vagy netán ki is lyukadna. Olyankor már sok esetben menthetetlen.
Hogyan tudod megóvni a cipőidet?
- Télen érdemes csúszásgátlót tetetni a cipő talpára (ha eredetileg nincsen benne).
- Leimpregnálni: ez ellenállóbbá teszi a szennyeződések ellen és vízállóbb lesz.
- Ha nedves lesz, akkor két használat között hagyni kiszáradni (de bőrt nem fűtőtest közelében, az száríthatja)
- És ezért is jó, ha legalább 2 cipőt váltogatunk naponta egy szezonban. Tovább bírják a cipők, ha nincsenek mindennapi használatban.
Egy jó minőségű csizma általában 30 ezer Ft-től kezdődik, de 60-70 ezerért is reális sajnos. Viszont meg lehet venni ezeket leárazáskor vagy szezon végén, esetleg outletben vagy turkálóban (itt nagyon sokszor teljesen új darabok is vannak).
Inkább jó minőségbe érdemes befeketíteni, mint az olcsó darabokat évente kidobálni: nem csak rettentő környezetszennyező, de cipőből bizony az ember lánya is megsínyli hosszú távon, ha nem minőséget vesz.